Gimnazjum oferuje szeroki wachlarz zajęć sportowych:

• piłka koszykowa dziewcząt – mgr Iwona Kata,
  • piłka koszykowa chłopców – mgr Marek Dudziński,
  • piłka siatkowa dziewcząt – mgr Iwona Bender,
  • piłka siatkowa chłopców – mgr Tomasz Wawrzusiszyn, mgr Marek Dudziński,
  • piłka nożna dziewcząt – mgr Beata Onyszczuk,
  • piłka nożna chłopców – mgr Artur Jaremko,
  • piłka ręczna dziewcząt – mgr Beata Onyszczuk,
  • piłka ręczna chłopców – mgr Artur Jaremko,
  • lekka atletyka dziewcząt – mgr Beata Onyszczuk, mgr Iwona Kata
  • lekka atletyka chłopców – mgr Tomasz Wawrzusiszyn,
  • pływanie - mgr Iwona Kata, mgr Dorota Stefanik, mgr Tomasz Wawrzusiszyn, mgr Artur Jaremko,
  • zespół cheerleaders – mgr Dorota Stefanik.

  Od wielu lat nasza szkoła zajmuje I miejsce w województwie w rankingu sportowym gimnazjów Szkolnego Związku Sportowego, w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Wielokrotnie zdobywaliśmy wyróżnienie jako najlepsza szkoła w województwie w Plebiscycie Sportowym Kuriera Lubelskiego na Gali Mistrzów Sportu.

W grach zespołowych na szczeblu wojewódzkim laury zdobywały nasze reprezentacje w piłce siatkowej, koszykowej, nożnej i tenisie stołowym. Wiele razy reprezentowaliśmy województwo lubelskie na zawodach rangi krajowej. Nasi zawodnicy co roku zdobywają medale na indywidualnych mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce. Największymi sukcesami indywidualnymi w historii naszej szkoły wyróżnili się:

• Gabrysia Gozdek w Mistrzostwach Polski Młodzików - II miejsce w rzucie oszczepem
  • Zbigniew Woś w Mistrzostwach Polski Młodzików - II miejsce w biegu na 1000 m
  • Mateusz Stefaniec w Mistrzostwach Polski Młodzików - V miejsce w biegu na 2000 m

Wielu naszych absolwentów kontynuuje swoją przygodę ze sportem w czołowych klubach piłki nożnej w Polsce:

- Katarzyna Gozdek – wicemistrzyni Europy w piłce nożnej kobiet do lat 17, kapitan reprezentacji Polski,

- Bartosz Tetych – Lech Poznań, Wisła Puławy,

- Sebastian Głaz – Lech Poznań, Wisła Puławy,

- Piotr Darmochwał – Promień Opalenica, Wisła Płock, Olimpia Grudziądz.

Nie ustępują im również lekkoatleci:

- Mateusz Stefaniec – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, członek kadry narodowej,

- Zbigniew Woś - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski,

- Ilona Mandziuk – wielokrotna mistrzyni województwa, finalistka Mistrzostw Polski,

- Gabriela Gozdek – medalistka Mistrzostw Polski.

  Jeśli lubisz sport, w naszym gimnazjum na pewno znajdziesz swoje miejsce.