Koło plastyczne

  W Gimnazjum działa koło plastyczne, które skupia uzdolnioną młodzież z klas I – III. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a prowadzi je mgr Anna Woś – nauczycielka plastyki. Uczniowie poznają nowe techniki plastyczne, przygotowują prace na konkursy i wystawy plastyczne. Wykonują także elementy potrzebne do okolicznościowych dekoracji szkoły. Nauczycielka organizuje wyjazdy na plenery malarskie na Roztoczu, ciekawe wystawy i warsztaty plastyczne. Ważnym elementem pracy koła jest przygotowywanie uczniów do konkursów plastycznych, w których zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Oto kilka artystycznych osiągnięć podopiecznych pani Woś:

• I miejsce Krzysztofa Łasochy oraz nagroda specjalna Dominiki Małki w Wojewódzkim konkursie plastycznym „W oczekiwaniu na kanonizację – Jan Paweł II” (2013/2014),

• III miejsce Katarzyny Korkosz w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Oblicza dialogu” (2013/2014),

• I miejsce Karoliny Joniec w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny” (2014/2015),

• I miejsce Dominiki Małki i III miejsce Julity Krystek w XIV Regionalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II – droga do świętości” (2014/2015),

• III miejsce Martyny Umińskiej w XV edycji Regionalnego konkursu ekologicznego plastyczno – fotograficznego „Kolory Roztocza” (2014/2015),

• nagrody Diany Malec, Kariny Michniak, Joanny Sochy w Miejskim konkursie plastycznym „Zakątki Tomaszowa Lubelskiego” (2015/2016),

• I miejsce Angeliki Woś i II miejsce Katarzyny Magdziak w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wielkanoc na szkle" (2015/2016).

  Jeśli lubisz rysować, malować i masz duszę artysty, zapraszamy do udziału w zajęciach koła plastycznego.