Gimnazjum nr 2 im. papieża Jana Pawła II
w Tomaszowie Lubelskim

Monika mistrzynią Polski!

  11 lutego 2017 r. w pięknej, zimowej scenerii na trasach biegowych w Istebnej-Kubalonce, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów FIS w biegach narciarskich. Pierwszego dnia zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali o medale krajowego czempionatu w sprincie techniką dowolną, natomiast w niedzielę odbyły się biegi na dystansie 5 km stylem klasycznym kobiet oraz 10 km mężczyzn. I już pierwszego dnia zawodów doszło do ogromnej sensacji , złoty medal w sprincie kobiet zdobyła Monika Skinder, która w listopadzie ubiegłego roku skończyła zaledwie 15 lat. Takich rozstrzygnięć nie spodziewał się nikt.

Na liście startowej nie brakowało zawodniczek z doświadczeniem z występów w biegach najwyższej rangi, w tym dwukrotnej olimpijki Kornelii Kubińskiej, a także startującej regularnie w bieżącej edycji Pucharu Świata Urszuli Łętochy.

Już w kwalifikacjach najlepszy czas uzyskała Monika Skinder, a następnie najszybsza była także w finale, gdzie ponownie pokonała najgroźniejsze rywalki. Monika potwierdziła tym samym, że nieprzypadkowo uznawana jest za duży talent. 

Moniko, ogromne gratulacje! Jesteśmy dumni, że uczysz się w naszym gimnazjum!

 

 

 

Facebook