Gimnazjum nr 2 im. papieża Jana Pawła II
w Tomaszowie Lubelskim

II etap „Zagimaka”

Kategoria: Osiągnięcia edukacyjne

  25 III 2017 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się II etap Konkursu Matematycznego „Zagimak”. Brało w nim udział ponad 70 osób z całego powiatu. Do finału przeszła z naszej szkoły ośmioosobowa grupa uczniów z klas II i III.

Czytaj więcej »

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Kategoria: Aktualności

  27 III 2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie tomaszowskich szkół czytali fragmenty „Hobbita”.

Czytaj więcej »

Laury zdobyte w III LO w Zamościu

Kategoria: Osiągnięcia edukacyjne

  24 III 2017 r. w III LO w Zamościu odbyły się finały dwóch konkursów: matematycznego i biologicznego. Miło nam poinformować, że Piotr Łukasiewicz i Kamil Cisek zajęli I miejsce w zmaganiach z matematyki,  Jakub Ferenc i Maja Jasińska II miejsce w konkursie z biologii.

Czytaj więcej »

„Dni Otwarte” w szkołach ponadgimnazjalnych

Kategoria: Aktualności

  Tradycją stało się, że co roku 21 III tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne prezentują oferty kierunków kształcenia, zachęcają ciekawymi pokazami i  prezentacjami młodzież kończącą gimnazja.

Czytaj więcej »

Sukcesy w Hajnówce

Kategoria: Osiągnięcia sportowe

  19 marca 2017 r. w Hajnówce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. W biegu na  3000 m zwyciężył faworyt Patryk Luty, nie pozostawiając pozostałym uczestnikom złudzeń, kto jest najlepszy.

Czytaj więcej »

Umiem, więc czytam

Kategoria: Aktualności

  Jak co miesiąc zachęcamy do czytania książek. Wykorzystajmy swoje umiejętności, by zanurzyć się w fascynujące i pełne przygód światy wykreowane przez mistrzów słowa. Jakie to umiejętności? Posiedliśmy je wszyscy, bo przecież umiemy czytać, prawda?

Czytaj więcej »

Nagrody rozdane

Kategoria: Aktualności

  15 III 2017 r. w naszym gimnazjum miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w VI Powiatowym Konkursie Literackim ph. „Przygoda z książką”. Jak co roku jury przyznało tytuły laureatów dziesięciu uczniom - autorom opowiadań najlepszych pod względem treści i stylu.

Czytaj więcej »

Wystawa w MBP

Kategoria: Osiągnięcia artystyczne

  W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej można obejrzeć wystawę prac młodzieży z Gimnazjum nr 2. Wystawa nosi tytuł „Inspiracje dziełami mistrzów malarstwa we współczesnej fotografii”. Warto zobaczyć.

Czytaj więcej »

Turniej pożarniczy

Kategoria: Aktualności

  10 III 2017 r. w Urzędzie Miasta odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Najwyższe miejsce w grupie gimnazjalistów zajęła Julia Kielnik, uczennica Gimnazjum nr 2.

Czytaj więcej »

Dzień Kobiet

Kategoria: Aktualności

  Ósmego marca zgodnie z długą tradycją składano w gimnazjum życzenia paniom, dziewczętom, a podwójne powinszowania obchodzącym tego dnia imieniny Beatom.

Czytaj więcej »

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Facebook